50. ročník Rallye večerní Prahou

Rallye večerní Prahou

Kdy: 16. listopadu 2013

Kde: Výstaviště Holešovice

Šestého října roku 1963 se na start prvního ročníku Rallye večerní Prahou, díky Autoklubu Bílá Labuť postavili první soutěžící. 

Počáteční obavy z nehod způsobenými řidiči, kteří zlákáni honbou za vítězstvím přestanou dodržovat dopravní předpisy, se nenaplnily. Byla tedy založena nová tradice branně-orientačního závodu, který má za úkol především vychovávat lepší, šikovnější a slušnější řidiče.

 

Pořadatelem této amatérské soutěže, která vede ulicemi hlavního města Prahy je opět Autoklub Bílá Labuť, který si jako organizátora letošní Rallye večerní Prahou vybral společnost PROMOTÝM PRAHA.

Rallye večerní Prahou píše svou tradici již od šedesátých let minulého století a jeho účastníky byli v minulosti i závodníci, kteří se pak profesionálně věnovali rallye sportu. Některé z nich bychom rádi představili i v rámci doprovodného programu.

Cílem akce je prověřit řidičskou zdatnost, orientační smysl, znalosti a dodržování pravidel silničního provozu zúčastněných řidičů - automobilových nadšenců z řad široké veřejnosti. Hlavním mottem je bezpečnost silničního provozu, což je v dnešní době zvláště aktuální.

Soutěžící jsou rozděleni do čtyř kategorií, muži, ženy, ECO – vozy s alternativním pohonem a veteráni. Tyto kategorie budou hodnoceny samostatně a na závěr bude vyhlášen i absolutní vítěz závodu, který je hodnocen podle času a nejmenšího počtu trestných bodů.

Další informace a přihlášku naleznete na www.vecerniprahou.cz

webdnes.cz
®2013, promotympraha.cz