Tisková zpráva, 8. dubna 2019

Krásná Škaredá středa

Štědrý benefiční večer o Škaredé středě pod patronací paní Marty Kubišové

na podporu klientů organizací Dobrý skutek a Adventor

Promotým Praha ve spolupráci organizací Adventor pořádá ve středu 17. dubna 2019 od 19 hodin v kostele svatého Šimona a Judy v Praze benefiční večer. Jeho cílem je získat finanční prostředky na provoz dvou letních táborů pro děti na autistickém spektru a na rekonstrukci terapeutických prostor komunitního centra KOPEC organizace Adventor.

 

Večerem bude provázet Miss České republiky 2003, moderátorka a patronka občanského sdružení Dobrý skutek Lucie Křížková. V programu se představí Denis Szalbot, geniální český pianista s absolutním sluchem, kterému byl v pěti letech diagnostikován Aspergerův syndrom. Dnes šestnáctiletý Denis studuje Janáčkovu konzervatoř v Ostravě. Vystupoval mj. v pražské Lucerně či Rudolfinu, kde hrál s Českou filharmonií. V programu vystoupí také dětský pěvecký sbor Sedmihlásek z Prahy.

 

Jako host vystoupí Richard Pachman, zpěvák, malíř, moderátor a hudební skladatel scénické, filmové, relaxační, duchovní a muzikálové hudby. V kostele sv. Šimona a Judy uvede 14. a 15. dubna koncertní představení velikonočního příběhu Ježíše Krista s názvem Pašije, jehož je aktérem i autorem libreta a hudby.

 

Spolu s Richardem Pachmanem vystoupí zpěvačka a herečka Dita Hořínková, která byla nominována na cenu Thálie 2017 za roli hraběnky Karolíny z Dubna v muzikálu Casanova, zazářila dále v hlavních rolích v muzikálech Cats, My Fair Lady, či v inscenacích Cikáni jdou do nebe, Romeo a Julie, Přízrak Londýna. V současné době ji můžete vidět v Divadle Hybernia v hlavních rolích muzikálu Doktor OX, Mefisto a Iago.

 

Představí se také všestranně nadaný syn Dity Hořínkové Filip Antonio, který hraje na klavír, zpívá, tančí, skládá hudbu. Za roli malého Štěpánka ve filmu Jak básníci čekají na zázrak získal cenu Zdeňka Podskalského za přínos mladého tvůrce kinematografii. Pamatovat si ho můžete i z filmů Líbáš jako bůh, Líbáš jako ďábel nebo Ve stínu. Nebude chybět ani jeho mladší talentovaný bratr, Viktor Antonio, který hraje například v muzikálu Čas růží, Osmý světadíl nebo Kocour v botách. Pamatovat si ho můžete jako Ježíška v pohádce Anděl Páně 2 a společně si Filip a Viktor zahráli ve filmu Špunti na vodě. 

 

Součástí společenského večera bude také krátká módní přehlídka a vystoupení mladé talentované zpěvačky Rosie. Návštěvníci benefičního večera budou mít možnost zúčastnit se aukce obrazů od malířů na spektru autismu a dalších uměleckých předmětů. Získané finanční prostředky budou použity na úhradu dvou letních táborů pro děti na autistickém spektru – organizací ProCit a Roprodesa, a na rekonstrukci terapeutických prostor komunitního centra KOPEC organizace Adventor.

 

Přístup do sálu bude divákům umožněn od 18:30 hod.

 

Přispět může každý:

Konto Adventor o.s. 107-9941530207/0100, variabilní symbol 1902 071 071

https://adventor.org/skaredastreda2019

 

Konto Dobrý skutek, z.s. 5005005006/2010, pro dary přímo na účet použijete variabilní symbol 82019011

https://www.dobryskutek.cz/klient/stedry-beneficni-vecer

 

Kontakt:

Promotým Praha s.r.o.

Petr Kotek, tel. 608 960 111, e-mail: petr.kotek@promotympraha.cz